A A A

kongres tańca

[alt] Instytut muzyki i tańca


Wydarzenie towarzyszące: Instalacja Amiry Bocheńskiej

Instalacja „Jedność w Różnorodności” to multimedialny projekt łączący w sobie fotografię i film, otwarty na interakcję z przypadkowym widzem. Otwarcie instalacji odbędzie się 27 kwietnia podczas I Kongresu Tańca na terenie Biblioteki Uniwersyteckiej w Warszawie. Instalacja będzie dostępna dla publiczności do 15 maja, a jej finał planowany jest podczas Nocy Muzeów.

Punktem wyjścia dla twórców instalacji była technika improwizacji „Passing Through” stworzona przez Davida Zambrano, jednego z najwybitniejszych artystów międzynarodowej sceny tanecznej. Zambrano, Wenezuelczyk mieszkający na stałe w Amsterdamie, od ponad 20 lat pracuje jako uznany choreograf i nauczyciel. W swojej pracy pedagogicznej czerpie inspiracje z poszukiwań międzykulturowych, kreując własne techniki improwizacji. Istotną rolę pełni tu improwizacja wykorzystująca zmysły, której kluczowym elementem jest intuicyjne poruszanie się w przestrzeni i rozwój wyobraźni przestrzennej.

Projekt proponuje opowieść o wszechobecnym ruchu natury, w który wpisany jest człowiek. Do jej ilustracji posłuży kilkanaście wielkoformatowych fotoplansz z wizerunkami tancerzy, którzy brali udział w warsztatach tanecznych Davida Zambrano na Kostaryce, oraz film powstały podczas warsztatów. Widzowie instalacji będą mieli możliwość swobodnego przemieszczania się pomiędzy fotoplanszami, nieświadomie realizując technikę „Passing Through”. Pomiędzy fotografiami pojawią się także lustrzane plansze, dzięki czemu widząc swoje odbicie pośród tancerzy, uczestnik będzie mógł się poczuć jednym z nich.

Integralną częścią projektu jest lecture-performance Davida Zambrano dla warszawskiej publiczności oraz improwizacja profesjonalnych tancerzy na zakończenie projektu.

Autorka instalacji: Amira Bocheńska

Miejsce: hol główny Biblioteki Uniwersyteckiej w Warszawie

Daty: 27 kwietnia-15 maja w godzinach otwarcia BUW

Produkcja: Fundacja C/U w ramach Warszawskiej Sceny Tańca

cu-logo-120
warszawa
imit