A A A

kongres tańca

[alt] Instytut muzyki i tańca


Jacek Przybyłowicz

Jacek Przybyłowicz

Zastępca Dyrektora Teatru Wielkiego w Poznaniu do spraw baletu. Absolwent Państwowej Szkoły Baletowej i Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie - pedagogika baletu. W latach 1987-1991 tancerz Teatru Wielkiego w Warszawie. Już wówczas zadebiutował jako choreograf, przygotowując Negocjacje do muzyki Alessandro Marcella.

W 1991 wyjechał z Polski. Tańczył w Niemczech i w Izraelu. Przez wiele lat był związany z zespołem Kibbutz Contemporary Dance Company. W 1997 tańczył z Batscheva Dance Company w spektaklu Kyr chor Ohada Naharina. Przez wszystkie te lata rozwijał zainteresowania choreograficzne realizując m.in.: Verlorenheit oraz Orient Express. W tym samym czasie współpracował z Lambros Lambrou Dance Company.

W 2002 powrócił do Polski, aby zrealizować Naszyjnik Gołębicy (2003) w Polskim Teatrze Tańca pod dyrekcją Ewy Wycichowskiej. Rok później na zaproszenie Biennale de la Dance w Lyonie wystawił Barocco. W kolejnych latach przygotował trzy balety dla Opery Narodowej w Warszawie: Kilka krótkich sekwencji (2005), do którego projekcję video zrealizowała Katarzyna Kozyra, Alpha Kryonie Xe (2006) oraz III Symfonię Pieśń o nocy (2006).

Trzykrotny stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.