A A A

kongres tańca

[alt] Instytut muzyki i tańca


Edyta Kozak

Edyta Kozak

Kuratorka, choreografka, prezeska Fundacji Ciało/Umysł. Jest inicjatorką i dyrektorem Międzynarodowego Festiwalu Tańca Współczesnego Ciało/Umysł w Warszawie. Ukończyła Warszawską Szkołę Baletową oraz pedagogikę baletu na Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Uczestniczy w międzynarodowych networkach tanecznych – Aerowaves i Open Latitude.

W swojej karierze artystycznej była solistką Teatru Wielkiego w Warszawie i Stadttheater Bern w Szwajcarii. Była współzałożycielką (1993) i choreografką zespołu NEI - jednego z pierwszych niezależnych teatrów tańca w Polsce. Na scenę powróciła w roku 2009 spektaklem Dancing for you for longer than one minute.

Była organizatorką pierwszej Polskiej Platformy Tańca (2003), a także selekcjonerką podczas jej drugiej edycji w 2008 roku. Jest doradcą artystycznym oraz autorkąmiędzynarodowych projektów, m.in. „Jagniątków. Move the Mount” (2005) - laboratorium choreograficzne dla 12 polskich i niemieckich artystów, „co – OPERACJA” (2007-2008), „Resonance” (2006, Serbia-Polska-Szwajcaria), „rezonanse” (2007, Polska-Francja-Szwajcaria).